Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kadınlarla İlgili Tüm DÜŞÜNCE-BİLGİ-BECERİ gibi BİRİKİMLERİN PAYLAŞIMI

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

OYA Hanım'ın Mutfağı

YazarMesaj
Admin/Leman
AdmincCeren_ce
AdmincCeren_ce

OYA Hanım'ın Mutfağı Empty
MesajKonu: OYA Hanım'ın Mutfağı   OYA Hanım'ın Mutfağı Icon_minitimePaz Haz. 20, 2010 3:44 pm

Oya Hanım kimdir :

Bizler ona Esas ismiyle değil, Oya Hanım diye nitap ederiz. Mutfak bölümünde adı geçiyor ama, onu ne Hilton Paris'te ne Hotel Continental
Oslo'da ne herhangi bir restoranda ismi duyulmuş bir mutfak duvayeni
sanmayın.O şu an geçici olarak İngiltere'de ikamet eden sıradan mütevazi
bir ev hanımı vede bir İstanbul hanfendisi.
Sitelerimde konuk yazar olma onurunu bize bahşeden,dost ve arkadaş
canlısı,duygusallığı kadar mantıklı, hüznü tatmış ama şen kahkahalarıyla
insanı mesteden,yeşillikler içindeymişsiniz gibi his uyandıran yeşil bakışlı
bir hanım,o birtanedir vede bizim bidanem'izdir.
Tanımakmı istiyorsunuz.Buyrun kendi sitesindeki profilinde kendini anlatıyor.
Aynen aktarıyorum.

Site İsmi : MİNİK ŞERBET
Site adres : http://minikserbet.blogspot.com/
Site konusu: Mutfak kültürü.

Profil arkasından da sitesinden aldığım birkaç yemek tarifini sizlerin
beğenisine sunacağım.Bağışlar beni umarım.

About Me
Nuray

Slm. Nuray ben.Siradan bir ev hanimiyim,dolma saran borek acan.Hep kendime ait ufak bi mekan olsada yemeklerimi gelenlerle paylassam derdim,olmadi ama kizimda bana site acti. Bende burdaki misafirlerimle paylasiyorum yemeklerimi.Yemege sevgi katmazsaniz lezzetsiz olur,bunu unutmayin sakin.Guzel yemek yapabiliyorsam bunu anneme borcluyum.
O simdi artik yok ve ben onun hersyini bilhassada yemeklerini cok ozluyorum,cunku herkesin annesinin yemekleri en guzel olandir.Ama benim anneminkiler gibisi yoktur,ben bile onun kadar guzel yemek yapamam.Onun kizi olmaktan gurur duyuyorum, tabiki kizimin annesi olmaktanda ayri bi mutlulugum var.Sitenin adina gelince,minik serbet benim dunyam olan sevgili torunuma taktigim addir.Her sey gonlunuzce olsun,beni izleyin lutfen sevinirim.
OYA HANIM'ın MUTFAIĞI'dan

Krem Karamelli Kek
OYA Hanım'ın Mutfağı DSC_0012Benim cok severek begenerek izledigim bir site var. ORDAN BURDAN HAYATTAN. kizimin arkadsi benimde sevgili kizim yaseminin sitesi.bu tarifi orda okuduk .kizim hemen anne bunu yap dedi.bende denedim.gerci eminimki ilk deneme oldugundan yasemininki kadar basarili olmamistir.yinede denedim.yasemincim tarif senin bende denedim sana soramadan yayinliyorum.umarim bana kizmazsin.MALZEMELER:KARAMEL ICIN;yarim su bardagi seker.KREMA:4 yumurta,3 corba kasigi seker,vanilya.yarim litre sut.2 portakal kabugu rendesi.KEK:3yumurta,1 su bardagi seker.yarim su bardagi sut.yarim su bardagi sivi yag.2 portakal kabugu rendesi.bir bucuk su bardagi un.3 corba kasigi kakao.kabartma tozu vanilya.YAPIMI:firini 180 derceye getirip isitin.sekeri karamelize edin.kaliba bosaltin. kalibi yaglamayin.krema malzemelerini iyice cirpip kaliptaki karamelin ustune dokun.kek malzemelerinide karistirip onuda kaliba dokun.ilk anda yaseminin dedigi gibi insanin odu patliyor, ama korkmayin karisim pisince ayriliyor.kalibi su dolu bir kabin icine koyup ben mari usulu pisirmek icin firina koyun.50 dakika pisirin.cikarin iyice sogutun. 1 gece buzdolabinda bekletin.ertesi gun yanlarindan bicakla ayirip kaynar su dolu kapta 5 10 saniye bekletip kaliptan cikarin. sonuc mukemmel oluyor. tskrler yasemin bu guzel tarif icin.
Posted by Nuray at 12:41 1 comments OYA Hanım'ın Mutfağı Icon18_edit_allbkg

Ispanaklı-Peynirli Börek

OYA Hanım'ın Mutfağı DSC_0076Malzemeler:3 adet yufka.yarim paket margarin.1 su bardagi sut.3 adet yumurta.750 gram ispanak. 200 gram kasar beyaz peynir yada kasar rendesi. 1 adet iri sogan tuz karabiber.once ayiklanmisyikanmis ispanaklari rendelediginiz soganla ve tuzla iyice ovun.iki elinizle iyice bastirip suyunu cikarin.tel suzgecte bir muddet birakip suyunu iyice salmasini bekleyin.yaglanmis tepsiye bir adet yufkayi yayin.uzerine biraz yag serpin.diger yufkayi parcalar halinde ayirip tepsiye yerlestirin.erimis yag sut ve 2 yumurtayi iyice cirpip birazini yufkalarin ustune dokun.tekrar yufka ekleyin yine sut yumurta yag karisimindan ekleyin.tekrar tufka koyup biraz yagli malzemeden ekleyip ispanaklara peynir ve karabiber ekleyip yufkalarin ustune yayin.diger yufkalarida ayni bicimde katlar halinde dizip en uste yagli sutlu malzemenin kalanini ve cirpilmis 1 adet yumurtayi ekleyip corekotu serpip 185 derce firinde pisirin.

Posted by Nuray at 15:21 0 comments OYA Hanım'ın Mutfağı Icon18_edit_allbkg

(Sizde ÜYE OLUNUZ ve CEVAP YAZ veya YENİ KONU imlecini tıklayarak, Konu
hakkındaki düşüncelerinizi, birikimlerinizi kaydedip PAYLAŞIMA katılınız.)

admin
https://kadinlar.yetkin-forum.com

OYA Hanım'ın Mutfağı
1 sayfadaki 1 sayfası